História súťaže

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Pôvodne bola súťaž vyvinutá skupinou riadiacich vedcov z University of Strathclyde v Škótsku. Global Management Challenge (GMC) je v súčasnej dobe najpopulárnejšia riadená simulácia na celom svete. Mnoho krajín organizuje miestne súťaže. Medzinárodné finále  spája ľudí z rôznych krajín sveta ako je Brazília, Poľsko, Španielsko alebo Čína.

Na začiatku sedemdesiatych rokov, simulátor sotva opustil učebňu. GMC bol navrhnutý pre oživenie nudy počas štúdia v učebniach ekonómie a manažmentu a taktiež ako demonštrácia kreativity študentov a snahy ukázať ako si študenti predstavujú riadenie úspešnej spoločnosti na trhu.

GMC v tomto prostredí začal prinášať prostriedok k zlepšeniu tímovej spolupráce a lepšieho zvládania správania v podmienkach stresu.

Berúc na vedomie ako bol simulátor vyvinutý uvedomil si mladý univerzitný asistent ústavu ekonomiky a manažmentu Luis Alves Cost potenciál simulátoru a rozhodol sa vyjednať jeho použitie v Portugalsku. Vedel totiž, že pred vstupom Portugalska do Európskeho hospodárskeho spoločenstva (EHS) krajina potrebuje nájsť vzdelávacie nástroje, ktoré by jej umožnili priblížiť sa európskym štandardom, pokiaľ ide o riadenie kvality a produktivity.

headlines_int_07_01