Výsledky ročníkov

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

14. ročník (2016)

 

Miesto konania: Doha, Qatar

Viťazný tím: Macao

13. ročník (2015)

V národnej edícii najväčšej súťaže na svete v manažérskom riadení firiem Global Management Challenge zvíťazil študentský tím Aequitas, pre ktorý bol tento ročník debutovým. Víťazi majú v tradícii súťaže na čo nadväzovať, veď minuloroční víťazi sa umiestnili v medzinárodnom finále v Soči na treťom mieste a nebolo to prvýkrát, keď sa slovenský tím prebojoval tak ďaleko.

V edícii 2010/2011 si reprezentanti Slovenska odniesli dokonca víťazstvo. Organizátorom národného aj medzinárodného finále je Vysoká škola finančníctva a administratívy, ktorá tento rok prvýkrát v histórii organizovala medzinárodné finále súťaže v Prahe medzi 21. až 23. aprílom. 2014

 • Juraj Štefanides,
 • Lukáš Václavík,
 • Tatos Jerguš,
 • Jozef Švehla,
 • Ladislav Plank,

Študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave, alias Aequitas, sa stali víťazom národného kola GMC a budú reprezentovať Slovensko v pražskom finále. Tým pod patronátom generálneho partnera súťaže J & T Banky zabojuje v konkurencii 120 hráčov z celého sveta. Záštitu súťaži udelili Ministerstvo školstva, vedy, výskumov a športu Slovenskej republiky a Hlavné mesto Bratislava.

Tohto ročníka, už štvrtého, ktorý v SR organizuje VŠFS, sa zúčastnilo celkom 33 tímov. Súťažiaci prešli dvoma kolesami, pričom do národného finále postúpilo osem najlepších. Kritériom pre víťazstvo v národnom finále bolo dosiahnutie najvyššieho zhodnotenie investície virtuálne spoločnosti. Hlavnou cenou je bezplatné štúdium MBA City University of Seattle na Vysokej škole manažmentu.

Súťaž Global Management Challenge overuje teoretické i praktické manažérske zručnosti študentov a súčasne ich učí niesť dôsledky svojich rozhodnutí. Len na nich totiž záleží, či virtuálne firma, ktorú riadi, uspeje na vybraných trhoch. Jednou z hlavných predností súťaže je spolupráca študentov s prestížnymi firmami. Tie sa do projektu zapájajú nielen ako partneri, ale aj ako patróni podporujúci svoje tímy. Firmy poskytujú súťažiacim odbornú pomoc a zasväcujú ich do princípov riadenia spoločnosti, samotná rozhodnutia sú ale plne na študentoch.

Generálnymi partnermi súťaže sú tento rok J & T Banka, as, a Škoda Auto, as, hlavnými partnermi sú Kariéra.sk, Vysoká škola manažmentu a partnermi súťaže potom Zoznam.sk a Radisson Blu Carlton Hotel Bratislava.

Vysoká škola finančníctva a administratívy v tomto roku usporiadala medzinárodné finále súťaže GMC, ktoré sa konalo v Prahe v dňoch 21. – 23. apríla 2015.

Výsledky tohto finále sú nasledovné:

 1. miesto – Rusko
 2. miesto – Macao
 3. miesto – Ukrajina
 4. miesto – Čína
 5. miesto – India
 6. miesto – Francúzsko
 7. miesto – Poľsko
 8. miesto – Brazília

 

12. ročník (2014)

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Na slovensku sa do súťaže zapojilo celkovo 49 tímov. Z prvého kola postúpilo 24 tímov, ktoré sa stretli už o priamy postup do národného finále, ktoré sa konalo 20. marca 2014 v priestoroch Vysokej školy manažmentu.

Mená víťazov:

 • Juraj privrela,
 • Matej privrela,
 • Marek Štefunko,
 • Anna Galbavá
 • Darina Privrelová

V dňoch 16. – 18. septembra 2014 sa v ruskom Soči konalo medzinárodné finále súťaže Global Management Challenge. Finále sa zúčastnilo 22 tímov z celého sveta, pričom medzi nimi sú aj tímy z Českej republiky a zo Slovenska.

Patrónom oboch tímov je J & T banka, ktorá je súčasne generálnym partnerom súťaže v Českej republike i na slovenské. Všetkých dvadsať dva tímov sa v stredu 17. septembra 2014 stretlo v semifinále súťaže na pôde ruskej Medzinárodnej olympijskej univerzity.

Z každej skupiny postupovali vždy prvé dva tímy do osemčlennom finále. Tieto tímy boli oznámené počas slávnostného ceremoniálu ten istý deň večer. Z modrej skupiny postúpilo Rumunsko a Pobrežia Slonoviny, český tím bohužiaľ tesne nepostúpil. Zo žltej skupiny postúpila Ghana as ňou aj Slovensko. Z červenej skupiny ide ďalej Rusko a Čína a zo zelenej skupiny Brazília a India.

Medzinárodné finále súťaže sa konalo 18. septembra 2014 v Soči. Do finále postúpilo celkovo osem najlepších tímov (z každej finálovej skupiny dva). Osemčlennej finále malo jasného víťaza – tím Ruska, ktorý tak nadviazal na svoje víťazstvo pred dvoma rokmi a na štvrté miesto pred rokom. Tím Ruska bol skutočne suverénne najlepšií, poradie za ním už však bolo tesné. Na druhom mieste skončil tím Číny, ktorý si tak polepšil o jedno miesto v porovnaní s minulým rokom. Nás môže tešiť, že na treťom mieste skončil v ťažkej konkurencii tím Slovenska. Ten sa v záverečných bojoch na tím Číny doťahoval a v konečnom poradí bol rozdiel medzi oboma tímami minimálne.

Záverečné výsledky:

 1. miesto- Rusko
 2. miesto – Čína
 3. miesto – Slovenská republika
 4. miesto – India
 5. miesto – Pobřežie slonoviny
 6. miesto – Ghana
 7. miesto – Rumunsko
 8. miesto – Brazília

 

11. ročník (2013)

Slovenskej verzie sa zúčastnilo celkom 72 tímov z ktorých po piatich rozhodnutiach prvého kola postúpilo do druhého kola 24 tímov z ktorých osem najlepších postúpilo do národného finále.

Národné finále ktoré sa konalo na pôde Vysokej školy manažmentu  dňa 26. 3. 2013 rozhodlo o víťazovi, ktorý prvé miesto získal s cenou akcie 1.563 EUR . Je ním zmiešaný päťčlenný tím: Fenix ​​team z Bratislavskej vysokej školy práva Univerzity Komenského – Slovenská technickej univerzity v Bratislave a Newton College.

Menovite:

 • Juraj Privrel
 • Erik Schwarcz
 • Darina Šoková
 • Patrik Schwarcz
 • Matej Privrel

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa konalo 3. 4. 2013 v priestoroch Hotela Kempinski v Bratislave. Prvú cenu štúdium MBA pre všetkých členov tímu venovala Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle.

O ďalšie hodnotné a zaujímavé ceny sa postarali partneri súťaže. Do súťaže sa zapojili tímy z celkom 8 vysokých škôl a univerzít pod patronátom siedmich firiem ( OVB Allfinanz Slovensko, Zoznam.sk, Vysoká škola manažmentu / City university of Seattle, J & T , Deloitte, Accenture, IBM ) .