Výsledky ročníkov

39. medzinárodný ročník  ročník (2018)

 

Miesto konania: Ekaterinburg, Rusko

Viťazný tím: prebieha

Súťaž bude uskutočnená v júni 2019

 

38. medzinárodný ročník (2017)

 

Miesto konania: Dubai

Viťazný tím:Česká Republika

Partner projektu: J&T Banka, Profi Ohrievače, Slovenská Sporiteľňa

 

14. ročník (2016)

 

Miesto konania: Doha, Qatar

Viťazný tím: Macao

13. ročník (2015)

V národnej edícii najväčšej súťaže na svete v manažérskom riadení firiem Global Management Challenge zvíťazil študentský tím Aequitas, pre ktorý bol tento ročník debutovým. Víťazi majú v tradícii súťaže na čo nadväzovať, veď minuloroční víťazi sa umiestnili v medzinárodnom finále v Soči na treťom mieste a nebolo to prvýkrát, keď sa slovenský tím prebojoval tak ďaleko.

V edícii 2010/2011 si reprezentanti Slovenska odniesli dokonca víťazstvo. Organizátorom národného aj medzinárodného finále je Vysoká škola finančníctva a administratívy, ktorá tento rok prvýkrát v histórii organizovala medzinárodné finále súťaže v Prahe medzi 21. až 23. aprílom. 2014

 • Juraj Štefanides,
 • Lukáš Václavík,
 • Tatos Jerguš,
 • Jozef Švehla,
 • Ladislav Plank,

Študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave, alias Aequitas, sa stali víťazom národného kola GMC a budú reprezentovať Slovensko v pražskom finále. Tým pod patronátom generálneho partnera súťaže J & T Banky zabojuje v konkurencii 120 hráčov z celého sveta. Záštitu súťaži udelili Ministerstvo školstva, vedy, výskumov a športu Slovenskej republiky a Hlavné mesto Bratislava.

Tohto ročníka, už štvrtého, ktorý v SR organizuje VŠFS, sa zúčastnilo celkom 33 tímov. Súťažiaci prešli dvoma kolesami, pričom do národného finále postúpilo osem najlepších. Kritériom pre víťazstvo v národnom finále bolo dosiahnutie najvyššieho zhodnotenie investície virtuálne spoločnosti. Hlavnou cenou je bezplatné štúdium MBA City University of Seattle na Vysokej škole manažmentu.

Súťaž Global Management Challenge overuje teoretické i praktické manažérske zručnosti študentov a súčasne ich učí niesť dôsledky svojich rozhodnutí. Len na nich totiž záleží, či virtuálne firma, ktorú riadi, uspeje na vybraných trhoch. Jednou z hlavných predností súťaže je spolupráca študentov s prestížnymi firmami. Tie sa do projektu zapájajú nielen ako partneri, ale aj ako patróni podporujúci svoje tímy. Firmy poskytujú súťažiacim odbornú pomoc a zasväcujú ich do princípov riadenia spoločnosti, samotná rozhodnutia sú ale plne na študentoch.

Generálnymi partnermi súťaže sú tento rok J & T Banka, as, a Škoda Auto, as, hlavnými partnermi sú Kariéra.sk, Vysoká škola manažmentu a partnermi súťaže potom Zoznam.sk a Radisson Blu Carlton Hotel Bratislava.

Vysoká škola finančníctva a administratívy v tomto roku usporiadala medzinárodné finále súťaže GMC, ktoré sa konalo v Prahe v dňoch 21. – 23. apríla 2015.

Výsledky tohto finále sú nasledovné:

 1. miesto – Rusko
 2. miesto – Macao
 3. miesto – Ukrajina
 4. miesto – Čína
 5. miesto – India
 6. miesto – Francúzsko
 7. miesto – Poľsko
 8. miesto – Brazília

 

12. ročník (2014)

Na slovensku sa do súťaže zapojilo celkovo 49 tímov. Z prvého kola postúpilo 24 tímov, ktoré sa stretli už o priamy postup do národného finále, ktoré sa konalo 20. marca 2014 v priestoroch Vysokej školy manažmentu.

Mená víťazov:

 • Juraj privrela,
 • Matej privrela,
 • Marek Štefunko,
 • Anna Galbavá
 • Darina Privrelová

V dňoch 16. – 18. septembra 2014 sa v ruskom Soči konalo medzinárodné finále súťaže Global Management Challenge. Finále sa zúčastnilo 22 tímov z celého sveta, pričom medzi nimi sú aj tímy z Českej republiky a zo Slovenska.

Patrónom oboch tímov je J & T banka, ktorá je súčasne generálnym partnerom súťaže v Českej republike i na slovenské. Všetkých dvadsať dva tímov sa v stredu 17. septembra 2014 stretlo v semifinále súťaže na pôde ruskej Medzinárodnej olympijskej univerzity.

Z každej skupiny postupovali vždy prvé dva tímy do osemčlennom finále. Tieto tímy boli oznámené počas slávnostného ceremoniálu ten istý deň večer. Z modrej skupiny postúpilo Rumunsko a Pobrežia Slonoviny, český tím bohužiaľ tesne nepostúpil. Zo žltej skupiny postúpila Ghana as ňou aj Slovensko. Z červenej skupiny ide ďalej Rusko a Čína a zo zelenej skupiny Brazília a India.

Medzinárodné finále súťaže sa konalo 18. septembra 2014 v Soči. Do finále postúpilo celkovo osem najlepších tímov (z každej finálovej skupiny dva). Osemčlennej finále malo jasného víťaza – tím Ruska, ktorý tak nadviazal na svoje víťazstvo pred dvoma rokmi a na štvrté miesto pred rokom. Tím Ruska bol skutočne suverénne najlepšií, poradie za ním už však bolo tesné. Na druhom mieste skončil tím Číny, ktorý si tak polepšil o jedno miesto v porovnaní s minulým rokom. Nás môže tešiť, že na treťom mieste skončil v ťažkej konkurencii tím Slovenska. Ten sa v záverečných bojoch na tím Číny doťahoval a v konečnom poradí bol rozdiel medzi oboma tímami minimálne.

Záverečné výsledky:

 1. miesto- Rusko
 2. miesto – Čína
 3. miesto – Slovenská republika
 4. miesto – India
 5. miesto – Pobřežie slonoviny
 6. miesto – Ghana
 7. miesto – Rumunsko
 8. miesto – Brazília

 

11. ročník (2013)

Slovenskej verzie sa zúčastnilo celkom 72 tímov z ktorých po piatich rozhodnutiach prvého kola postúpilo do druhého kola 24 tímov z ktorých osem najlepších postúpilo do národného finále.

Národné finále ktoré sa konalo na pôde Vysokej školy manažmentu  dňa 26. 3. 2013 rozhodlo o víťazovi, ktorý prvé miesto získal s cenou akcie 1.563 EUR . Je ním zmiešaný päťčlenný tím: Fenix ​​team z Bratislavskej vysokej školy práva Univerzity Komenského – Slovenská technickej univerzity v Bratislave a Newton College.

Menovite:

 • Juraj Privrel
 • Erik Schwarcz
 • Darina Šoková
 • Patrik Schwarcz
 • Matej Privrel

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa konalo 3. 4. 2013 v priestoroch Hotela Kempinski v Bratislave. Prvú cenu štúdium MBA pre všetkých členov tímu venovala Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle.

O ďalšie hodnotné a zaujímavé ceny sa postarali partneri súťaže. Do súťaže sa zapojili tímy z celkom 8 vysokých škôl a univerzít pod patronátom siedmich firiem ( OVB Allfinanz Slovensko, Zoznam.sk, Vysoká škola manažmentu / City university of Seattle, J & T , Deloitte, Accenture, IBM ) .